Om te zorgen dat alle leerlingen de onderwijstijd maken die door het ministerie is voorgeschreven, heeft het Commanderij College twee maatregelen genomen.
Uitbreiding lessentabel
In de benedenbouw krijgen alle leerlingen 33 lessen per week (voorschrift 32 lessen). Daardoor maken deze leerlingen in normale omstandigheden 30 klokuren meer dan voorgeschreven is.
In de bovenbouw is de lessentabel telkens ook zo opgehoogd, dat er een forse marge is ten opzichte van de voorschriften.
Uitbreiding van aantal lesweken
Het Commanderij College had al heel weinig lesuitval door organisatorische zaken. Jaarlijks gingen er maximaal 10 dagen op aan vergaderingen, studiedagen of onderwijsontwikkelactiviteiten. In de nieuwe jaarplanner is daar nog eens extra naar gekeken en een aantal dagen van af gehaald.