Blazersklas Havo-Vwo
 
Het Commanderij College
Ga direct naar
Onze schoolAlg. zakenHavo-VwoVmbo-Pro
 
 
 
Home > Havo-Vwo > Onderwijs > Cultuurschool > Blazersklas
BLAZERSKLAS


De Blazersklas wordt aangeboden in de brugklas en klas 2. De blazersklas is een tweejarig onderwijstraject. Het is een unieke gelegenheid waarbij het leren bespelen van een blaasinstrument wordt gecombineerd met het muziekonderwijs op de sector havo/vwo.


Centraal in de Blazersklas staat het leren bespelen van een blaasinstrument aan de hand van een leerconcept dat gebaseerd is op het musiceren in de groep. De blazersklas vervangt het reguliere muziekonderwijs voor de betreffende leerlingen. De lesuren worden dan ook normaal ingeroosterd. Dat betekent concreet in de brugklas en klas 2 één les per week als ensemble met daar waar nodig in kleine groepen of soms individueel hulp bij technische speelproblemen.


De blazersklas verschilt qua opzet en aanpak enigszins van een doorsnee muziekles. Alle leerlingen beginnen op een nulpunt. Niemand bespeelt al een instrument dat hij/zij ook in de Blazersklas bespeelt. "Samen muziek maken" en "het leren bespelen van een blaasinstrument" vormen de rode draden. Iedereen die musiceren leuk vindt, kan meedoen. Er wordt geen speciale voorkennis verwacht.


De blazersklas wordt opgezet en vormgegeven in samenwerking met de Kunstlokaal in Gemert. Docenten van Kunstlokaal assisteren - zeker in de eerste weken - bij het technisch leren beheersen van het instrument. De (eind-)verantwoordelijkheid ligt bij de muziekdocent(en) van het Commanderij College.


De Blazersklas op het Commanderij College is ontstaan uit een samenwerking met Kunstlokaal en de muzikaal-educatieve afdeling van Yamaha (Yamaha Music Education). De gebruikte methode is "Essential Elements", uitgegeven door De Haske. De instrumenten worden van school geleend. Ouders betalen een extra bedrag als bijdrage in de kosten.


Op 13 augustus 2007 kwamen 30 leerlingen voor de eerste keer bijeen in de Blazersklas, onder leiding van Karel van Haren, de initiator van de Blazersklas op het Commanderijcollege. Een jaar later startte een nieuwe groep van 36 leerlingen onder leiding van Frank Quaedvlieg. Marianke Hobé heeft in april 2010 het dirigentenstokje overgenomen van Karel van Haren.
De instrumenten die gebruikt worden zijn: dwarsfluit, klarinet, saxofoon, trompet (eventueel bugel), trombone en bariton.


Eind april is er een voorlichtingsbijeenkomst over de Blazersklas waarvoor alle toekomstige brugklasleerlingen van de sector havo/vwo en hun ouders / verzorgers een uitnodiging krijgen.
De Blazersklassen van het Commanderijcollege hebben in de afgelopen jaren onder andere gerepeteerd en gemusiceerd met harmonie Excelsior uit Gemert en meegewerkt aan het Open Podium bij het 40-jarig jubileum van het Jeugorkest O&U te Beek en Donk.                                                                                           

   
 
Blazersklas